Boston Dynamics, Spot’un yeni dans görüntüsünü yayınladı


Boston Dynamics, robot köpeği Spot’un hem yeni özelliklerini sergilediği hem de dans ettiği yeni bir görüntüsünü yayınladı. Spot artık operatörlerin robotu daha rahat denetim edebilmesi için tam renkli imgeler sağlıyor.

Tablet denetiminde de iyileştirmeler yapıldı

No Time To Dance isimli bir görüntü yayınlayan Boston Dynamics, görüntüde Spot’a dahil ettikleri yeni özelliklere bir bakış sundu. Şirket, robot köpeğin gövdesinin etrafına beş stereo kamera ekleyerek operatörün görüşünü güzelleştirdi.

Hem robotu denetim etmek hem de otonom misyonlar oluşturmak için şirket, tablet denetiminde de iyileştirmeler yaptı. Artık 8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip tablet, misyon düzenleme, teleoperasyon ve bilgi inceleme işleri için daha fazla alan sunuyor. Yarım kilodan daha hafif olan tablet, düşmeye karşı müdafaaya sahip ve yaklaşık 8 saatlik pil ömrüyle geliyor.

Otonom deniz botu, plastik atıkları temizleyecek

3 gün evvel eklendi

6 çekirdekli bir ARM işlemci içeren Nvidia Jetson Xavier NX ile Spot, bilgisayarlı görü tabanlı saha incelemeleri ve daima data toplama üzere misyonlar için alanda dataları işleyebilecek. Şirketten yapılan paylaşımda: “Robotun kendisi yapbozun yalnızca bir modülü. Eksiksiz Spot tahlili, robottan en fazla bedeli sağlamaya yardımcı olan topluluğu, özelleştirme seçeneklerini ve işbirliği ekosistemini içerir. Boston Dynamics ve ortaklarımız aracılığıyla müşteriler, Spot’u ek kameralar, sensörler, lazer tarayıcılar ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli yararlı yüklerle donatabilir.” tabirleri yer aldı.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Boston Dynamics, Spot’un yeni dans görüntüsünü yayınladı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.