Boston Dynamics, Stretch depo robotunu satışa sundu


Boston Dynamics, geçtiğimiz yıl depoların ve dağıtım merkezlerinin gereksinimlerine karşılamaya yönelik Stretch robotunu tanıtmıştı. Şirket, son olarak pilot testlerini gerçekleştirdiği taşınabilir robotu satışa çıkardığını duyurdu.

2022 için ön siparişler doldu

Taşınabilir taban, batarya, robotik kol, akıllı tutucu ve algı direği olmak üzere 5 temel kısımdan oluşan Stretch, saatte 800 kutuyu hareket ettirebilme yeteneğine sahip. Taşınabilir robot, tek şarjla 16 saate kadar çalışabiliyorken 23 kg’a kadar kutuları taşıyabiliyor.

Boston Dynamics, yalnızca birkaç gün içinde mevcut depo altyapısı içinde kurulup çalışabilecek duruma getirilebilen robotun ticari kullanıma sunulmaya başlayacağını açıkladı. Şirket, robota ağır ilgi olduğunu ve bu yıl için üretilecek tüm Stretch’lerin şimdiden sahibi olduğunu belirtiyor. 2023 ve 2024 için ön siparişleri başlatıldı.

Xiaomi’nin yeni NAVEE N65 elektrikli scooter’ı Avrupa’ya geliyor

1 gün evvel eklendi

Kuzey Amerika’daki depolarında Stretch robotlara yer vermek isteyen DHL Supply Chain, Boston Dynamics ile 15 milyon dolarlık bir muahedeye vardı. Ön sipariş veren şirketler ortasında Gap ve H&M‘in de yer aldığı belirtiliyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Boston Dynamics, Stretch depo robotunu satışa sundu

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.