Boynuz kulağı geçti: Honor, Huawei’yi geçerek dördüncülüğe yükseldi

Counterpoint’in son piyasa raporuna nazaran Honor, Çin’deki akıllı telefon satışlarında Huawei’yi geride bıraktı. Kasım 2020’de Huawei çatısı altından ayrılan Honor, 2022’nin birinci çeyreğinde %17’ye yükselen pazar hissesiyle güçlü bir toparlanma yaşadı ve Çin akıllı telefon pazarında dördüncü sıraya yükseldi.

Samsung üretimi 3nm yongalar yakında geliyor

3 sa. evvel eklendi

Huawei düşüşte, Honor yükselişte

2019’da ABD’li teknoloji yahut yazılımlara erişimi engellenen ve 2020’de TSMC başta olmak üzere çip dökümhaneleriyle bağlantılarına darbe vurulan Huawei, tüm bunlara daha fazla dayanamamış olmalı ki Honor, birinci defa Huawei’nin iç pazardaki yerini almış durumda. O denli ki Honor, 2021’in birinci çeyreğindeki %5”lik pazar payını 2022’nin birinci çeyreğinde %17’ye yükseltmiş durumda.

Honor’un bu muvaffakiyetinin altında Honor 60, 60 Pro ve Honor 60 SE modellerinin rolü büyük. Honor’un yanı sıra Apple da Huawei’nin kan kaybetmesinden kendine hisse çıkarmışa benziyor. Çünkü 2021’in birinci çeyreğinde %14.7 pazar hissesine sahip olan şirket bu yılın birinci çeyreğinde ise pazar hissesini %17.9’a yükseltmiş durumda.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Honor, Huawei’yi geçerek dördüncülüğe yükseldi

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.