Call of Duty, 1 yıl içinde 50 milyon oyuncu kaybetti

Yayıncılığını Activision‘ın yaptığı, oyun dünyasının en tanınan serilerinden birisi olan Call of Duty için işler makûs gidiyor. 

50 Milyon Oyuncu Kaybı

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan resmi rapora nazaran Call of Duty oyunları 2021 Mart’tan, 2022 Mart’a kadar 50 milyon oyuncu kaybetmiş durumda. Bu oyuncu kaybı dediğimiz üzere tüm oyunlardan kaybedilen oyuncu sayısı. Büyük bir ihtimalle en büyük kayıp taşınabilir oyun, Vanguard ve Warzone’da. 2021 Mart’ta 150 milyon aylık etkin oyuncuya sahip olan Call of Duty’nin Mart 2022’deki aylık etkin oyuncu sayısı 100 milyona düşmüş duruda.

Battlefield 2042 ve FIFA 22, Xbox Game Pass ve EA Play gelebilir

1 gün evvel eklendi

Pandeminin tesirinin de azalması ve neredeyse kalmamasıyla birlikte bu yıl oyun satışlarında ve oyuncu sayısında bir düşüş var. Call of Duty’deki ana düşüşün sebebi de büyük bir ihtimalle bu fakat son çıkan Vanguard’ın beklentileri hiç karşılamaması da sebeplerden birisi. Bu yıl sonunda çıkış yapacak olan Çağdaş Warfare 2 ile birlikte sayı tekrar yükselecektir fakat asıl yükseliş büyük bir ihtimalle 2023 yılında olacak zira birkaç farklı oyun çıkması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Call of Duty, 1 yıl içinde 50 milyon oyuncu kaybetti

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.