CD Projekt, yeni Witcher oyununda neden Unreal Engine 5’e geçiş yaptıklarını açıkladı

CD Projekt‘in yayıncılığını ve geliştiriciliğini yaptığı The Witcher serisinin yeni oyunu bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda duyuruldu. Duyuruda dikkat çeken bilgi yeni oyunun Unreal Engine 5 ile geliştirilecek olmasıydı ve geçtiğimiz saatlerde de CDPR’dan bu hususla ilgili bir açıklama geldi.

Neden Unreal ENgine 5’e Geçildi?

Geçtiğimiz saatlerde CDPR’nin CTO’su Pawel Zawodny, yeni oyuna neden Unreal Engine 5’e geçiş yaptıklarını anlattı. Pawel Zawodny’nin söylediğine nazaran yeni oyunda Unreal Engine 5’e geçmelerindeki birincil sebep Unreal Engine 5’in açık dünya yaratma konusundaki başarısı. CD Projekt Red’in Sanat Direktörü Jakub Knapik ise Unreal Engine 5’te istedikleri birçok özelliğin olduğunu söyledi.

Unreal Engine 5 resmi olarak çıkışını taptı

1 gün evvel eklendi

Oyun Yöneticisi Jason Slama ise bu tıp oyunların sahip olduğu değişkenlerin ve hareketli modüllerin ölçüsü nedeniyle güçlü bir oyun motoruna gerek duyduğunu ve bu motorun da bunu karşıladığını belirtti.

Genel olarak baktığımızda Unreal Engine 5’in açık dünya yaratma konusunda tezli olduğunu aslında biliyorduk, bu yüzden Witcher üzere güçlü bir marka için bu biçim bir mutabakatın yapılması çok da enteresan değil fakat tekrar de hazırdaki oyun motorunu değiştirmek biraz riskli bir karar diyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • CD Projekt neden Unreal Engine 5’e geçiş yaptıklarını açıkladı

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.