Çentiğin kaldırılması beklenen iPhone 14’te ekrandaki delik ne kadar büyük olacak?

Söylentilere nazaran Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max‘te, sonunda birçok kişiyi rahatsız eden çentikleri hap ve daire halinde iki delikle değiştirecek. Kullanıcıların uzun müddettir beklediği bu yenilikle ilgili bilgiler de sızmaya başladı.

Apple, iPhone’daki şarj portunu kaldırabilir

1 gün evvel eklendi

Amaçlandığı kadar şık bir manzara olmayabilir

Gerçek şu ki, iPhone’lar birçok bileşen gerektiren karmaşık Face ID teknolojisi ile donatılmış durumda. Bu nedenle de şirketin, üst düzey iPhone 14 modellerinden çentiği kaldırarak, selfie kamerası ve kızılötesi kamera için hap formunda bir delik, ayrıyeten nokta projektörü için de ek bir yuvarlak delik ile donatması kuvvetle beklenen görünüyor.

Ortaya çıkan yeni bir görsele nazaran, iPhone 14’te çentiğin yerine gelecek delik 5.631 mm çapında olacak. Bu da demek oluyor ki aslında Apple, çentiğin ögelerini çevreleyen boşluğu basitçe ortadan kaldıracak. Çünkü tek tek bileşenler küçülmüş üzere görünmüyor. Doğal ki delikler çentikten daha az yer kaplayacak, lakin sonuç istendiği kadar şık görünmeyebilir.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • iPhone 14’te ekrandaki delik ne kadar büyük olacak?

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.