Chrome masaüstüne Yan Panel geldi

Google, geçtiğimiz Ekim ayında test etmeye başladığı Chrome tarayıcısının masaüstü sürümü için yeni bir Yan Panel özelliğini kullanıcılara sunmaya başladı. Yeni yan panel, ikili bir sekme yapısına sahip ve Okuma listesi ve Yer işaretlerini kolay bir formda görüntülemeye imkan tanıyor.

Google Chrome’un yeni yan paneli

Masaüstü için Chrome’un yeni Yan Panel düğmesi, tarayıcının sağ üst kısmında yer alan profil avatarıyla Uzantılar düğmesinin ortasında yer alıyor. Özelliğin düğmesine dokunulduğunda tarayıcının sağ tarafında iki sekmeli bir yapıya sahip bir panel açılıyor.

Okuma listesi ve Yer işaretleri sekmelerinin yer aldığı Yan Panel, açıldığında siteler ortasında geçiş yapılsa dahi kapanmıyor. Yan Panel’i kapatma için panelin sağ üst kısmındaki ‘X’ düğmesine basmak gerekiyor. Ayrıyeten panel açıkken bulunulan sayfa direkt olarak Okuma listesine eklenebiliyor.

Android için Google’a 15 dakikalık arama geçmişi silme geliyor

3 gün evvel eklendi

Özellik, Chrome‘un masaüstü sürümünde yayınlanmaya başladı. Yan Panel’e erişemeyen kullanıcılar chrome://flags/#side-panel bayrağı üzerinden özelliği etkinleştirebilecek. İsteyen kullanıcılar tekrar birebir barak üzerinden özelliği kapatabiliyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Tarayıcılar Haberleri
  • Chrome masaüstüne Yan Panel geldi

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.