Chrome OS 99, daha süratli masaüstü oluşturma ve gelişmiş avuç içi reddetmeyle kullanıma sunuldu

Dört haftalık sürüm döngüsüne sahip olan Chrome OS’un yeni sürümü yayınladı. Google, Chrome OS 99 ile birkaç yeni özelliği kullanıcılarına sundu. Teknoloji devi, işletim sisteminin yeni sürümüyle dokunmatik ekranlı aygıtlarda avuç içi reddetme performansını düzgünleştiriyor.

Chrome OS 99 yayında

Chrome OS 99 ile kullanıcılar, Genel Bakış modundayken yeni bir masaüstü oluşturmak için bir pencereyi ekranın üstüne sürükleyebilecek. Yeni sürümle Nearby Share’a, art planda tarama özelliği ekleyerek Chromebook’un yakındaki biri paylaşımda bulunduğunda kullanıcıya haber vermesine imkan tanıyor.

Chrome OS, otomatik güncellemeleri kapatmaya müsaade verecek

1 gün evvel eklendi

Teknoloji devi, Chrome OS 99‘la Evraklar uygulamasını Sistem Web Uygulaması(SWA) olarak kullanıma sundu. Google ayrıyeten birkaç güvenlik güzelleştirmesi sunmakla birlikte kullanıcıların yeni meseleler bulması halinde Chrome menüsündeki ‘Sorun bildir…’ seçeneğinden geri bildirim göndermesini istiyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Başka Yazılım Haberleri
  • Chrome OS 99, yayınlandı: İşte getirdiği yeni özellikler

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.