Chrome OS, otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmaya müsaade verecek

Google, kullanıcıların Chrome OS işletim sistemi üzerinde daha fazla denetime sahip olabileceği bir özelliği kullanıma sunuyor. Kullanıcılar, işletim sisteminde otomatik güncellemeleri kapatmaya imkan tanıyacak.

Kullanıcılara ikaz notu gösterilecek

Öteki işletim sistemleri üzere Chrome OS da belli bir yanılgıyı düzeltmek ya da yeni bir özelliği sunmak için güncellemeler alıyor. İşletim sisteminde sunulacak yeni bir özellik şu an için yalnızca otomatik olarak sunulan güncellemeler için yeni bir seçenek getirecek.

Chrome OS kodlarında yapılan bir değişiklikle fark edilen otomatik güncellemeleri kapatma seçeneği şu an için bir bayrak üzerinden etkinleştirilebiliyor. İlerleyen vakitlerde gelecek bir güncellemeyle özellik, yerleşik olarak sunulabilir.

Google, Chrome’da manuel şifre eklemeyi mümkün kılıyor

1 hf. evvel eklendi

Özelliği kullanmak isteyen Chromebook sahipleri, chrome://flags/#consumer-auto-update-toggle-allowed üzerinden bayrağı etkinleştirebilecek.

Kullanıcılar, otomatik güncellemeyi kapatmak istediklerinde bir açılır pencereyle kullanıcılara güncellemeleri neden aktif tutmaları gerektiğine dair bir ikaz notu gösterilecek. İkaz notundan sonra kullanıcılar isterlerse onaylayarak otomatik güncellemeleri kapatabilir ya da iptal ederek mevcut güncelleme döngüsüne devam edebilir.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Öteki Yazılım Haberleri
  • Chrome OS, otomatik güncellemeleri kapatmaya müsaade verecek

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.