Çin’de koronavirüs tedbirleri üretimi aksatıyor

Ülkemizde ve Batılı ülkelerde yavaş yavaş COVID-19 önlemleri hafifletilirken Çin’de ise bilakis kısıtlamalardan vazgeçilmiyor. Bu hafta itibariyle yeni kısıtlama önlemlerini gündeme alan Çin’de üretim de aksıyor.

Foxconn üretimi durdurdu

Gelen bilgilere nazaran yeni bir COVID-19 dalgasıyla karşı karşıya kalan Shenzen kentinde lokal idare kısıtlama kararı aldı. 20 Mart tarihine kadar yaklaşık 17.5 milyon kent sakini kısıtlamaya tabi olurken toplu taşıma üzere kalabalık ortamların faaliyetleri de durduruldu.

Apple M1 Ultra tanıtıldı: İşte özellikleri

5 gün evvel eklendi

Bölgede üretim yapan Foxconn da kısıtlamalardan etkileniyor. Üretimin bir kısmı öteki kentlerdeki tesislere aktarılsa da mevcut bantlarda aksamalar yaşanıyor. Tesisler Apple başta olmak üzere pek çok markaya üretim yapıyor.

COVID sayılarının gidişatı kısıtlamaları da direkt etkileyecek. Sayılarda azalma olmazsa yeni önlemler gündeme gelebilir yahut uzayabilir. Bu durumda firmaların eserlerinde sevkiyat gecikmeleri yaşanması kaçınılmaz.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Apple üretimde badire yaşayabilir

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.