Çin’de yaşanan Covid-19 karantinaları iPhone üretimini etkileyebilir

Çin’de artmaya başlayan Covid-19 karantinaları iPhone üretimini etkileyebilir. Bloomberg tarafından bildirilenlere nazaran Foxconn’un en büyük iPhone montaj fabrikasının bulunduğu Çin’in Zhengzhou Havaalanı İktisat Bölgesi’ndeki makul alanlar, çalışanların zarurî Covid-19 testinden geçmeye başlaması sonrasında karantinaya alındı.

Karantinalar artıyor

Geçtiğimiz ay Foxconn, Çin’de yaşanan sokağa çıkma yasakları sebebiyle Shenzhen tesisinde üretimi birkaç günlüğüne durdurmak zorunda kaldı. Ve artık, artan COVID olayları nedeniyle emsal bir olayın tekrar yaşanabileceği düşünülüyor. Çünkü günümüzde Macbook üretiminde bir eksiklik kelam konusu ve artışa geçen yerel kilitlenmeler, üretimde problemlerin artmasına neden olabilir. 

Apple kendi arabaları için yeni bir işletim sistemi geliştiri

3 gün evvel eklendi

Uygulanan karantinaların iPhone üretimini hangi oranda etkileyeceği şimdi bilinmiyor ancak COVID-19 salgınının yarı iletken ve teknoloji sanayisine büyük bir darbe vurmaya devam ettiğini söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Çin’de yaşanan kapanmalar iPhone üretimini etkileyebilir

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.