Çin’deki kapanmadan dizüstü üretimi olumsuz etkiliyor

Ülkemiz ve öbür Batılı ülkelerde COVID-19 kısıtlamalarının neredeyse kaldırılmasının bilakis Çin katı önlemlere devam ediyor. Artan Omicron olayları nedeniyle sert kapanma önlemleri üretimi de olumsuz etkiliyor. 

Çin’deki kısıtlamalar can sıkıcı

Shanghai ve etraf bölgelerde uygulanan kapanma önlemleri nedeniyle iPhone üretiminin durma noktasına geldiği bildirilmişti. Kaynaklar dizüstü üretiminin de ezaya girdiğini belirtiyor. 

Apple üretimde kasvet yaşayabilir

3 hf. evvel eklendi

Bu bölgede Foxconn, Pegatron, AUO, Nanya, Wistron ve Compal üzere bileşen üreticileri yer alıyor. Apple, Acer, Lenovo, Dell, Toshiba, HP, Xiaomi, Asus, Fujitsu üzere çabucak tüm dizüstü markalarına burada üretim yapılıyor. 

Uzaktan çalışma kriterlerinin zarurî kılındığı ve insanların bir ortaya gelmemesi üzere önlemlerin uygulandığı tesislerde üretim aksamaya başladı. Çin “sıfır vaka” siyaseti güttüğü için önlemlerin ne kadar devam edeceği bilinmiyor. Bu bakımdan piyasaya çok önemli tesirlerinin olacağı iddia ediliyor. Bu da elbette fiyat artışı olarak yansıyacak. 
 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Dizüstü Bilgisayarlar Haberleri
  • Çin’de koronavirüs tedbirleri can sıkıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.