Çin’den yeni karar: Windows ve birçok yabancı marka yasaklanıyor

Amerika Birleşik Devletleri ile Çin ortasında devam eden ticaret savaşlarına bir yenisi daha eklendi. Bloomberg tarafından bildirilenlere nazaran Pekin idaresi, Microsoft’un tanınan işletim sistemi olan Windows’u ve yabancı marka bilgisayarları yasaklama kararı aldığını duyurdu.

Birçok yabancı markayı etkileyecek

Sırf merkezi hükümet kurumlarında kullanılan yaklaşık 50 milyon bilgisayarı değiştirmeye hazırlanan Çin hükümeti’nin, devlet dairelerine ve devlet takviyeli firmalara yerli alternatiflere yönelmelerini emrettiği bildiriliyor. Bununla birlikte bahisle ilgili birçok kaynak, sürecin iki yıllık bir müddet içerisinde kademeli olarak uygulanacağını ve kararın yazılım tarafında Windows’u, donanım tarafında ise Dell ve HP dahil olmak üzere birçok yabancı markayı etkileyeceğini düşünüyor.

Tesla, Çin’de yeni fabrika kurarak üretim kapasitesini artıracak

2 gün evvel eklendi

Paylaşılan bilgiler ortasında ayrıyeten, batılı firmaların sahip olduğu ve değiştirilmesi güç PC bileşenleri olarak nitelendirilen işlemci ve ekran kartlarının yeni karardan muaf tutulacağı yer alıyor. Geçtiğimiz son 10 yıl içerisinde mahallî donanım ve yazılımların kullanıma teşvik uygulayan Çin hükümeti, görünüşe nazaran kararlarını sıkılaştırmaya devam edecek.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Çin, Windows ve birçok yabancı markayı yasaklayacak

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.