Çin’in makyajlı 2022 Ford Focus’u da ortaya çıktı

ST-Line Çin (üstte) – ST-Line Avrupa (altta)

Ford, Avrupa pazarı için makyajladığı Focus ailesini geçtiğimiz ekim ayında tanıtmıştı. Artık de Çin’de satılan Ford Focus‘un makyajlı versiyonu ortaya çıktı. Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, modelin dış dizaynını gözler önüne seren fotoğraflar paylaştı.

Paylaşılan fotoğraflarda, makyajlı Ford Focus’un Çin ve Avrupa versiyonları ortasında ufak farklar olduğunu görüyoruz. Gövde panellerinin birçok ve aydınlatmalar ik tarafta da birebir ancak Çin’de satılacak versiyonda Evos ve Mondeo’yu anımsatan, daha büyük bir panjur kullanılmış. Öte yandan tampon tasarımı da birebir değil lakin hayli emsal.

2022 Skoda Fabia Monte Carlo tanıtıldı: İşte özellikleri

3 sa. evvel eklendi

Boyut olarak hatchback versiyon 4401 mm, sedan ise 4664 mm uzunluğa sahip. Her iki gövde tipinde de 2705 mm’lik aks arası değişmemiş. Fotoğraflarda iç yere ait bir manzara yok fakat konsolda 13.2 inç multimedya ekranı ile dijital gösterge panelinin kullanılması bekleniyor. Ayrıyeten konsol dizaynında da birtakım değişiklikler görmemiz mümkün.

Mevcut Focus ailesi Çin’de 1.5 litre EcoBoost turbo üç silindirli motor kullanıyor. Lakin lokal medyanın belirttiğine nazaran bu yıl yeni 1.5 litre dört silindirli üniteye geçiş yapılması bekleniyor.

Ford, Çin’de satılan Focus ailesini 2020 yılında makyajlamıştı. Bu yıl, görüldüğü üzere ikinci ve daha kapsamlı bir makyaj operasyonu gerçekleştirerek satışların düşmesini engellemeye çalışacak. Bilhassa Focus Sedan’ın karşısında Honda Civic/Integra ve Volkswagen Lavida/Lamando üzere savlı rakipler bulunuyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Çin’in makyajlı 2022 Ford Focus’u da ortaya çıktı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.