Dacia Jogger’ın Türkiye macerası 3’üncü çeyreğe kaldı


Dacia’nın yeni 7 kişilik arabası Jogger‘ın 2022’nin birinci çeyreğinde Türkiye’de olacağı belirtilmişti fakat görünen o ki işler değişti. Açıklama güncellendi ve marka, yeni Dacia Jogger’ın yılın 3. çeyreğinde geleceğini duyurdu.

Dacia Jogger özellikleriyle neler sunuyor?

5 ve 7 koltuklu versiyonları bulunan Dacia Jogger; Comfort ve Prestige olmak üzere iki donanım düzeyine sahip. Opak beyaz, demir mavi, terracotta kahverengi, füme gri, siyah ve ay ışığı grisi olmak üzere altı gövde rengiyle sunuluyor.

Dacia Jogger 6 vitesli manuel şanzımana sahip yeni TCe 110 bg akaryakıtlı motor dışında akaryakıt ve LPG yakıtlı ECO-G 100 bg motor olmak üzere iki motor seçeneğiyle satışa sunuluyor. 2023 yılında eser gamına bir de hibrit eklenecek. Otomatik şanzıman da bu hibrit motorla birlikte gelecek.

Dacia Jogger, 4,55 metre uzunluk ve 2,9 metre aks uzaklığına sahip. 3.sıradaki koltuklarda bile 855 mm baş uzaklığı ve 127 mm diz aralığı sunan modelin 7 kişilik binek arabalar ortasında en uygun bedellere sahip olduğu belirtiliyor. İkinci sıra koltuklar 2/3 – 1/3 oranında katlanabiliyor. 3. sırada ise gerektiğinde çıkarılabilen iki adet bağımsız katlanan koltuk bulunuyor.

5 kişilik versiyon 708 litre VDA (koltuk sırtlığının üst noktasına kadar) bagaj hacmi sunuyor. 7 koltuklu versiyon ise tüm koltukların kullanım biçimine bağlı olarak 160 litre VDA ve 3. sıra koltuklar katlandığında 565 litre bagaj hacmi sunuyor. Yüksek bagaj (661 mm) ve uzun bagaj yeri (1.100 mm’nin üzerinde) sayesinde aileler, örneğin bir çocuk otomobilini yahut bir çocuk bisikletini düz bir halde yatırarak kolaylıkla sığdırabiliyor.

Ayrıyeten, 3. koltuk sırası dahil araç boyunca yayılan 24 litreye kadar saklama alanına sahip. 7 litrelik kapalı bir torpido gözü, her biri 1 litrelik şişe alabilen ön ve art kapı cepleri, 1,3 litrelik kapalı orta konsol ve altı adet bardak tutucu temel saklama alanlarını oluşturuyor.

Dacia Jogger’ın Fransa’daki başlangıç fiyatı 14.990 euro. Bakalım Türkiye’ye nasıl bir fiyattan giriş yapacak.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Dacia Jogger’ın Türkiye macerası 3’üncü çeyreğe kaldı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.