Days Gone direktörü Jeff Ross, Crystal Dynamics’e katılıyor

Playstation’a özel olarak çıkış yapan Days Gone, önemli manada tartışma konusu olmuştu. Fakat sonunda Sony, oyunun muvaffakiyetinden mutlu olmayıp Days Gone’un devamını iptal etmişti. Days Gone direktörü Jeff Ross, bu durumdan hoşnutsuzluğunu birkaç sefer belirtmişti. Bend Studios’un yeni projesi bilinmezken Jeff Ross, Twitter’da Crystal Dynamics’e katıldığını duyurdu.

Jeff Tomb Raider üzerinde mi çalışacak?

Crystal Dynamics, geçtiğimiz günlerde yeni Tomb Raider üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Jeff Ross, daha evvel Uncharted serisi üzerinde çalışmak istediğini de belirtmişti bu yüzden Jeff’in Tomb Raider üzerinde çalışması epey olası gözüküyor. Jeff, Crystal Dynamics’in Crystal North West alt şirketine Tasarım Yöneticisi olarak katıldı. Crystal Dynamics; Perfect Dark, Avengers ve Tomb Raider üzerinde çalışıyor bu yüzden Jeff’in hangi oyun üzerinde çalıştığını bilemiyoruz lakin Jeff’in bu haberi Tomb Raider duyurusundan birkaç gün sonra yapması, bir şeylere işaret ediyor olabilir.

Jeff’in LinkedIn profilinde ise Crystal Dynamics için Şubat 2022’den beri çalıştığı görülüyor. Bakalım Jeff, Tomb Raider’ın yeni oyununa neler katacak. Yeni Tomb Raider, Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor ve proje daha birinci evrelerinde.

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • Days Gone direktörü Crystal Dynamics’e katılıyor

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.