Delta, uçaklarında Starlink internet hizmetini test ediyor

Delta Air Lines CEO’su Ed Bastian, SpaceX’in Starlink uydu internet hizmetini gelecekte uçaklarındaki yolcularına potansiyel olarak kablosuz hizmet olarak sunmak ismine test ettiğini açıkladı. Bastian, projeye dair fazla detay paylaşmadı lakin SpaceX yöneticilerinden Jonathan Hofeller, geçtiğimiz yılın ortalarında şirketin birkaç havayoluyla görüşmeler yürüttüğünden bahsetmişti.

Delta uçaklarına Starlink hizmeti gelebilir

Elon Musk, Hofeller’in açıklamalar yaptığı günlerde bir paylaşımıyla Starlink uydularının evvel her bir uçak tipi için sertifikalandırılması gerektiğini söylemiş ve daha fazla bireye hizmet verdikleri için öncelikle Boeing 737 ve Airbus A320 uçaklar için çalışmalar yürütüleceğini belirtmişti.

ABD Donanması büsbütün elektrikli lazerle drone düşürdü

1 gün evvel eklendi

Delta, yaklaşık 300 uçağında Viasat’ın uydu üzerinden geniş bant internet hizmetini yolcularına sunuyor. Şirket, yeni testleriyle birlikte Starlink‘e yönelmeye başlıyor. Mevcut uçakların Starlink ekipmanlarıyla donatılmak zorunda olduğu düşünüldüğünde Delta’nın yerleşik olarak hizmeti sunmaya başlaması birkaç yıl alabilir.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Havacılık Haberleri
  • Delta, uçaklarında Starlink internet hizmetini test ediyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.