Diablo’nun taşınabilir oyunu Diablo Immortal’ın kapalı betası bitti: Oyun yakında geliyor!

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Blizzard Entertainment’ın yaptığı Diablo serisinin yeni oyunu Diablo Immortal‘dan yeni haberler geldi.

Elden Ring yeni jenerasyonun en yüksek puan alan oyunu oldu

1 sa. evvel eklendi

Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamaya nazaran 2021 Ekim ayında başlayan kapalı beta süreci 2022 Ocak’ta sonlandı. Oyunun çıkış tarihi ne yazık ki hala belirli değil fakat yapılan açıklamada yakında çıkış yapacağı söylendi. Şu an için sadece 2022’de çıkış yapacağı biliniyor.

Test sürecinde oyunda PvP ve PvE oyun modları, toplumsallaşma ve küme oyunları, savaş bileti, oyun içi satın alma öğeleri, denetimci dayanağı, set öğeleri üzere birçok alanda geliştirmeler yapılırken Cycle of Strife oyun modu ve Paragon Dünyası sisteminde de birçok yine yapılanma ve güzelleştirme yapıldı. Ayrıyeten oyuna yeni Necromancer sınıfı da eklendi. Kapalı beta sürecine dair oyun geliştiricilerinin paylaştığı ayrıntıları şu formda;

Diablo Immortal’tan Son Gelişmeler

Toplumsallaşma ve Küme Oyunları İyileştirmeleri

Oyuncular test sürecinde, küme olarak savaşıldığında daha fazla ödül veren meydan okumalar için öbür oyuncuların toplumsallaşmadan çok yalnızca daha fazla ödül kazanabilmek için gruplaştığını ve sonrasında kümelerin çabucak dağıldığını lisana getirdi. Geliştiriciler de tekli ve küme meydan okumaların mükafatlarını daha istikrarlı hale getirerek bu sorunun önüne geçmeyi ve oyuncuların ister tek başına isterlerse küme olarak oynarken eşit derecede keyif almalarını hedefliyor.

Baskın Geliştirmeleri

Oyun yöneticisi Wyatt Cheng, test sürecine katılan oyuncuların devasa 8 oyunculu “Helliquary” baskın modunu çok beğendiğini belirtti. Modun içindeki kısım sonu canavarlarının zorluk dereceleri dengelenirken, her ay yeni bir canavar da oyuna eklenecek. Her kısım sonu canavarı için birden fazla zorluk derecesi olacak, böylelikle her düzeyden oyuncu ekip arkadaşlarıyla birlikte bu özel modun tadını çıkarabilecek. Ayrıyeten sistemsel olarak daha istikrarlı gruplandırma, maç eşleşmesi ve oyun modu denetim sistemlerinde ve görsellerinde de iyileştirmeler yapılacak. 

Savaş Bileti ve Oyun İçi Satın Alma İyileştirmeleri

Oyunun ana hedefinin her vakit iblisleri yok ederek ekipman kazanmak ve bu ekipmanların eşit formda her oyuncu için erişilebilir olmasını sağlamak olduğunu belirten Wyatt Cheng, satın alınabilen oyun içi öğelerin ve savaş biletindeki içeriklerin oyuncular ortasında eşit olmayan bir rekabet yaratmaması ismine birçok öğenin güncelleneceğini belirtti. Oyuncular, savaş bileti içerikleri ve oyun içi fiyatlardan mutlu kalırken, kimi öğelerin sunduğu kıymetler ve faydalar da güzelleştirilecek. Geliştirici takım ayrıyeten, efsanevi mücevherlerin oyuncuları birden fazla sınıftaki karakterleri yerine tek bir sınıfa odaklanarak oynamaya teşvik ettiğini fark etti ve bu öğeler üzerinde de güncelleme yaparak oyuncuların istedikleri sınıf ile eşit derecede keyif alarak oynamasını sağlamayı hedefliyor. 

Denetimci Takviyesi Güncellemesi

Oyuncuların dokunmatik ekran haricinde denetimci ile de oyunu oynama taleplerini dinleyen grup, test sürecinde birçok farklı denetim aygıtı dayanağını oyuna ekledi ve eklemeye de devam ediyor. Oyun, başlarken telefona takılı olan denetim aygıtını direkt olarak tanıyacak ve sıkıntısız halde oynama imkânı sunacak.

Savaş Kümesi Geliştirmeleri

Geliştiriciler emsal biçimde oynayan farklı kümelerin birbirlerini bulabilmesi ve etkileşimde olabilmesi için “Savaş Kümesi (Warband)” sistemini geliştirdi. Wyatt Cheng, yapılan geliştirmelerle bu kümelerin 8 oyuncuya kadar destekleyeceğini ve Helliquary modu ya da zindan baskınlarında kazanılan mükafatların de daha güçlü olacağını belirtti. 

Set Öğeleri Geliştirmeleri 

Kıdemli Sistem Dizayncısı Kris Zierhut ise oyunun sistemine ve oynanışa dair yapılan birçok geliştirmeyi paylaştı. Kapalı beta sürecinde, ikincil teçhizat yuvalarını set eşyaları ile doldurmayı sağlayan yeni bir oyun sonu teçhizat sistemi uyguladıklarını belirten Zierhut, bir özel sete ilişkin yeteri kadar teçhizat giyildiğinde karakterlerin ekstra güçlendirmeler kazanabileceğini belirtti. Zierhut, oyuncuların oynanış usullerine nazaran özel setleri toplamak istediklerinin farkında olduklarını ve oyuna birçok stilde yeni ve özel set ekipmanlarını ekleyeceklerini de belirtti. 

Cycle of Strife Oyun Modu ve Paragon Dünyası Sistem Geliştirmeleri 

Kris Zierhut oyun içindeki toplumsallaşmayı artırmak ve düzey farklarından ötürü yaşanan sorunları da çözmek için birçok geliştirme ve değişiklik yaptıklarını aktardı. Oyunun sevilen içeriklerinden biri olan Cycle of Strife oyun modunun yapısı büsbütün değiştirildi. Mod yapısı bundan bu türlü karanlık konutlar ve ölümsüzler ortasında bir kapışma olmak yerine birbirleri ile çaba eden klanlar ortasındaki çarpışmaya dayalı olacak. Hem oynanış sürecini hem de klan üyeleri ortasındaki toplumsallaşmayı artırmayı hedefleyen bu oyun modunda bir klan oluşturulduktan sonra bütün üyeleri gölgelere katılmış olacak. Şayet bir oyuncunun karanlık klanı, öteki klanları yener ve ölümsüzleri de alt etmeyi başarırsa o klan “Ölümsüz Klan” olacak ve 2 farklı karanlık klanı “Ölümsüz Müttefik Klanlar” olarak yanlarına alabilecekler. 

Zierhut ayrıyeten oyunda çok fazla vakit geçirerek yüksek düzeylere ulaşan oyuncular ile düşük düzey oyuncuların tecrübelerinin eşitlenmesi için yeni bir “yakalama” sistemini hayata geçirdiklerini aktardı. Oyuncular, azamî düzeye ulaştığında, ganimetini geliştiren, Paragon ağaçları boyunca ilerlemeye müsaade veren, karakteri daha güçlü kılan ve özelleştirilmiş bir hale getiren Paragon düzeyleri kazanmaya başlayacaklar. Her sunucu, her gün iki düzey yükselen bir Paragon düzeyine sahip olacak. Bir oyuncunun düzeyi, bu Paragon düzeyinin altındaysa, daha fazla tecrübe puanı kazanacak. Lakin oyuncu Paragon düzeyinin dört düzeyden fazla üstündeyse daha az tecrübe puanı kazanacak. Böylelikle oyuncuların ilerlemeleri eşitlenmiş olacak. Ayrıyeten daha yüksek düzeyli oyuncuların, ekipmanlarını geliştirmek için daha fazla gereç toplaması gerekecek. Düşük düzeyli oyuncular ise daha az malzeme ile daha süratli gelişim gösterebilecekler. Böylelikle ekip arkadaşları, karakter düzeylerinden ötürü oyunda ayrılmak zorunda kalmayacak ve eşit biçimde oyundan keyif alabilecekler.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Oyunlar Haberleri
  • Diablo Immortal’ın kapalı betası bitti:

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.