Dimensity 9000 güncelleniyor

Android dünyasının bu yıl tahminen de en tanınan yonga seti olan Dimenisty 9000 birinci amiral gemilerinde kendisini göstermeye başlarken yeni bir versiyon tezi geldi. Dimenisty 9000+ yüzde 10 civarında daha performanslı olacak. 

Dimenisty 9000+ geliyor mu?

Qualcomm’un rekabette öne geçebilmek için daha performanslı Snapdragon 8 Gen 1+ yonga setini hazırladığı argümanlarının çabucak akabinde Dimensity 9000+ tezleri başladı. Anlaşılan bu yıl epey sıcak geçecek. 

Dimensity 9000 yüksek skorlar aldı

2 ay evvel eklendi

Ortaya çıkan benchmark skorları yeni bir Dimensity 9000 yonga setine işaret ediyor. Cortex-X2 çekirdeklerinin 3.0GHz düzeyinden 3.2GHz düzeyine çıkarıldığı yonga seti nedendir bilinmez lakin epey düşük skorlar almış. Şimdi mühendislik etabı olduğu kestirim ediliyor. 

Kaynaklar Qualcomm tarafında olduğu üzere MediaTek tarafında da Cortex-X2 çekirdeklerinin fazla ısındığını belirtiyor. Snapdragon 8 Gen 1 bu manada zahmet yaşıyor ve Samsung üretim teknikleri ezayı gidermeye kâfi değil. Qualcomm bu yüzden elini çabuk tutmak zorunda. 
MediaTek ise TSMC ile çalıştığı için Dimensity 9000 yonga setinde değerli bir meseleyle karşılaşmadı. Bu bakımdan Dimensity 9000+ şayet ısınma sıkıntıları devam ederse ertelenebilir ve firma mevcut tahlille devam edebilir. 
 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Dimenisty 9000+ ortaya çıktı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.