Discord, Covid-19 hakkında komplo teorilerini engelleyecek

Covid-19 hakkında artan aşı aksisi telaffuzlarını azaltmak hedefiyle siyaset değişikliğine giden Youtube, Reddit ve Facebook üzere dijital platformlara, Discord da katılıyor. Şirket tarafından belirlenen değişikliğe nazaran, artık kullanıcıların fizikî yahut toplumsal ziyana yol açabilecek aldatıcı sıhhat bilgileri paylaşmaları yasaklanacak.

Komplo teorileri engellenecek

Cuma günü paylaşılan bir blog gönderisinde “Çevrimiçi sıhhat bilgilerinin doğruluğunu sağlamak, hiçbir vakit Covid-19 salgını sırasında olduğu kadar değerli olmamıştı” kelamlarını lisana getiren Discord’un platform uzmanı Alex Anderson, açıklamalarının devamında “kutuplaştırıcı yahut tartışmalı bakış açılarını cezalandırma” niyetinde olmadıklarını ve yanıltıcı olmayan şahsî sıhhat tecrübelerinin paylaşılmasına rastgele bir yasak uygulanmayacağını söyledi.

SaNOtize COVID-19 burun spreyi birinci onayını aldı: Yüzde 99 tesirli

3 gün evvel eklendi

Görünüşe nazaran milyonlarca kullanıcıya mesken sahipliği yapan platform, temelsiz sıhhat söylentilerini kısıtlayarak COVID-19 hakkındaki komplo teorilerini önlemeyi planlıyor. Bununla birlikte Discord’un 2021 yılının sırf birinci yarısında 43.000’den fazla sunucuyu kapattığı ve 470.000 kullanıcı hesabını engellediği bildirilirken, bu sayıların yeni siyaset değişikliği ile daha da artacağını söyleyebiliriz. 

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Başka Yazılım Haberleri
  • Discord platform içinde ziyanlı COVID-19 bilgileri yasaklanıyor

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.