Disket kullananlara müjde: FreeDOS 1.3 çıktı

Günümüzde Windows, Linux, Android, iOS ve Mac kavramları işletim dediğimizde aklımıza birinci gelenler. FreeDOS ise genelde bilgisayarlarda Windows kurmak istemeyenlere bir ölçü daha düşük fiyattan satış yapılmasını sağlıyor. Bununla birlikte kıymetli bir kitlesi olan bir yazılım ekosistemi.

FreeDOS 1.3 neler sunuyor?

MS-DOS günlerini yaşayanların çok uygun tanıyacağı FreeDOS işletim sistemi bir grafik orta yüzü olmadan komutları şahsen girerek bilgisayar kullanmak isteyenleri hedefliyor.

Microsoft, Windows 12’yi geliştirmeye başladı: İşte ayrıntılar

2 sa. evvel eklendi

Açık kaynak olarak hazırlanan yazılım  IBM XT 286, 386 gibi çok eski sistemleri ve hatta disket kurulumunu da destekliyor. FreeDOS en son 2016 yılında güncellenmişti.

FreeDOS 1.3 güncellemesinde Kernel 2043 çekirdeğine yükseltilmiş ve yeni FreeCOM 0.85a komut çatısı kullanılıyor. Yeni oyunlar ve programların yanı sıra sistem paketleri de güncellenmiş.

FreeDOS 1.3 toplamda 375MB boyutunda ve CD üzerinden de deneyimlenebiliyor. Ayrıyeten disket kullananlar için zip sıkıştırması da dahil 20MB civarında bir boyuta indirgeniyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Başka Yazılım Haberleri
  • FreeDOS 1.3 indirmeye sunuldu

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.