Dizüstü ekran kartından madencilik kartı olur mu?

Nvidia’nın oyuncu ekran kartlarına madencilik sınırlaması ekleyerek stok badiresinin önüne geçmeyi amaçlaması, aksine mühendislik kümelerini adeta ayağa kaldırdı. Birinci günden bu yana sınırlamayı ortadan kaldırmak için çalışmalar yapılıyor. Artık ise farklı bir uygulama kelam konusu.

Dizüstü RTX 3060 madencilik kartı oldu

Hem oluşan sınırlamalar hem de global çip krizi nedeniyle kripto para madencileri büyük bir arayış içerisinde. Çinli bir bileşen satıcısı enteresan bir işe imza attı. Dizüstü için tasarlanan RTX 3060 ekran kartlarını madencilik sistemlerine dönüştürdü.

Düzmece Nvidia sertifikalarına dikkat

23 sa. evvel eklendi

RTX 3060 devre kartını alarak 3840 çekirdeği de açan firma bellek ölçüsünü 6GB olarak belirledi. Standart bir soğutma tahlili ile sistemi tamamladı. Düşük TDP kıymeti sayesinde daha güzel kazım performansına imza atıyor. Üstelik madencilik kısıtlaması dizüstünde mevcut değil. Firma yaygın bir satış niyetinde değil. Bu bakımdan çok fazla sayıda üretilmemiş. Toplu alımlarda fiyatı 540$-570$ ortasında değişiyor. Firmanın bu halde farklı ekran kartları da sattığı tabir ediliyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Madencilik kartlarında yeni periyot

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.