DJI karda ve yağmurda uçan Drone modelini duyurdu

Ticari Drone kesiminin önderi pozisyonundaki DJI, kesimi yine şekillendireceği sloganıyla DJI Matrice 30 ya da M30 serisini duyurdu. DJI M30 serisi karda ve yağmurda uçabilmesi ile dikkat çekiyor.

DJI M30 özellikleri ve fiyatı

DJI M30 Drone modeli 4 pervaneli bir yapıya sahip. Farklı düzeylerdeki pervane sayesinde ön profil görünümü iki katlı bir tasarım havası uyandırıyor. Gövde IP55 sertifikası ile yağışlı havalarda da kullanılabilirken sıfırın altında derecelerde de uçabiliyor. DJI RC Plus kontrolcüsü de IP54 sertifikası ile yağmur altında kullanıma uygun.

55 dakika havada kalabilen drone: DJI Matrice 300 RTK

1 ay evvel eklendi

Havada 41 dakika kalabilen Drone özel DJI Dock ismindeki üssü sayesinde 25 dakikada bataryasının belli kısmını doldurabiliyor. Kullanıcılar uzun uçuş müddetlerinde DJI Dock üssünü bir orta iniş platformu olarak programlayabiliyor. DJI Dock ekstrem hava sıcaklıklarında çalışabiliyor ve 4G modüller için takviye sunuyor.  

48MP çözünürlüğündeki 1/2 inçlik ana kamera 16x optik yakınlaştırma ve 200x dijital yakınlaştırma yapabiliyor. 12MP çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera ise lazer ara bulucu ile desteklenmiş. Böylelikle 1.2 kilometreye kadar obje tanımlanabiliyor. Ayrıyeten 8K görüntü kaydı da unutulmamış. DJI M30 modeli 10000$ iken radyometrik termal kamera olan M30T versiyonu da 14000$.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Savunma Sanayi Haberleri
  • DJI M30 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.