DS 4, ‘2022’nin En Hoş Otomobili’ ödülünün sahibi oldu


Fransız lüks araba üreticisi DS Automobiles’ın geçtiğimiz yıl yesyeni tasarımı ve teknolojileriyle tanıttığı DS 4 modeli 2022’nin En Hoş Arabası seçildi.

DS Design Studio Paris tarafından tasarlanan ve dış dizaynının yanı sıra birçok ‘el yapımı’ dokunuş ile karakteristik bir iç dizayna da sahip olan DS 4, 37. Uluslarası Araba Şenliği (Festival Automobile International) heyeti tarafından yılın en hoşu mükafatına layık görüldü.

2022 Yılın En Hoş Arabası mükafatı, DS Automobiles’in son sekiz yıl içerisinde Memleketler arası Araba Şenliği etkinliğinden kazandığı yedinci ödül oldu.

DS Automobiles Tasarım Yöneticisi Thierry Metroz, hususla ilgili açıklamasında şu tabirlere yer verdi:

Araba kesiminde aylık abonelik sistemleri artıyor

15 sa. evvel eklendi

“Yılın En Hoş Arabası mükafatı, DS DESIGN STUDIO PARİS’teki takımıyla birlikte, DS 4’ü ortaya koyan tüm çalışanlarına verilmiş bir ödül. Çizim kademesine geçmeden evvel arabanın teknik platformunu modellemek için mühendislerimizle iki yıl çalıştık. Tasarım sürecine geçtiğimizde, yeni bir konsept ortaya koymak için epey geniş bir hareket alanına sahip olduk.

Geçtiğimiz yıl yeniden Şenlik Automobile International (Uluslarası Araba Festivali) tarafından ödüllendirilen DS AERO SPORT LOUNGE konseptinden ilham alan DS 4, şimdiye kadar görülmemiş orantılarıyla segmentinde eşsiz bir dizayna sahip. Arabanın tasarımı büyük jantlar üzerine yerleştirilmiş, atletik, ziyadesiyle kaslı ve kompakt sınırlar ile tabir ediliyor. Aerodinamik, verimli ve karizmatik bir yapıya sahip”

DS Automobiles Türkiye tarafından geçtiğimiz ekim ayında yapılan açıklamada premium hatchback’in 2022’de Türkiye’de olacağı açıklanmıştı. 

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • DS 4, ‘2022’nin En Hoş Otomobili’ ödülünün sahibi oldu

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.