DualSense için resmi PC yazılım dayanağı geliyor

Senelerce DualShock kontrolcüsünü önemli manada güncellemeyen Sony, Playstation 5 ile tanıtılan DualSense’de büsbütün farklı bir istikamete gitti. Baştan aşağı tasarlanan DualSense, başka denetimcilerin bilakis epeyce farklı tecrübe sunarak yeni jenerasyon ismini hak etti. PC oyuncuları tarafından da sevilen denetimci, yakında PC için resmi yazılım takviyesi alacak.

PC üzerinden DualSense güncellemeri mümkün olacak

Dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleri ile hayli inovatif bir tecrübe sunan DualSense, PC oyuncularını da kendine çekmeyi başardı. Metro Exodus üzere oyunlarda PC için bile DualSense takviyesi gördük. Görünüşe nazaran Sony, PC üzerinden DualSense kullananların hayatını kolaylaştıracak. Bu vakte kadar DualSense denetimcisine azılım güncellemesi yapmak için PS5 sahibi olmak gerekiyordu fakat Sony, PC için yeni bir uygulama geliştiriyor. Sony’nin kapalılık dokümanlarında ortaya çıkan bilgilere nazaran yakında DualSense için bir PC uygulaması yayınlanacak ve bu sayede denetimci PC üzerinden de güncellenebilecek.

Microsoft, fiyatsız oyunlara reklam eklemeyi düşünüyor

1 gün evvel eklendi

Sony’nin uygulaması DualSense güncellemesi dışında ek ayar ve seçenekler de sunabilir. Sony’nin DualSense için PC uygulaması yayınlaması, geliştiricileri DualSense’i öteki platformlarda destekleme konusunda teşvik edecektir.

  • Anasayfa
  • Konut Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • DualSense için resmi PC yazılım dayanağı geliyor

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.