DuckDuckGo, macOS için kapalılık odaklı tarayıcısının beta sürümünü yayınladı

Kapalılık odaklı arama motoru DuckDuckGo, yaptığı yeni bir duyuruyla macOS için masaüstü tarayıcısının beta sürümünün yayınlandığını açıkladı. Şimdiye kadar sadece mobilde bir tarayıcı tecrübesi sunan şirket, yakın vakitte Windows için de bu tecrübenin sunulacağını paylaştı.

Mac’ler için DuckDuckGo tarayıcı tecrübesi

Birinci olarak Aralık 2021’de bir macOS web tarayıcısı oluşturmak istediklerini belirten DuckDuckGo, artık kapalılık odaklı tarayıcılarının Mac kullanıcıları için yayınladı. Varsayılan olarak DuckDuckGo’nun arama motorunu kullanacak olan tarayıcı, tüm sekmeleri ve dataları tek dokunuşta temizle Fire Button sunacak.

Sitelerin yaklaşık %50’sinde çerez müsaadesi açılır pencere müdafaası sunacak tarayıcı, yerleşik Akıllı Şifreleme‘siyle kullanıcıların bir web sitesinin şifreli(HTTPS) sürümüne daha sık gitmesini sağlayacak. Ayrıyeten Zımnilik akışında, hangi sitelerin kullanıcıları izlemeye çalıştığını gösterecek.

Blog gönderisinde: “Mac için DuckDuckGo, sadece “Kapalı modun”(aslında bâtın olmayan) bir alternatifi değildir. Bunun yerine Mac için DuckDuckGo, gizliliğinizi nitekim koruyan günlük bir tarayıcı olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Parola idaresi, sekme idaresi, yer işaretleri ve daha fazlası üzere bir tarayıcıdan beklediğiniz özelliklere ve seveceğiniz zımnilik özelliklerine sahibiz.” tabirleri yer aldı.

Yeni Mac küçük neler sunacak?

12 sa. evvel eklendi

Mac için DuckDuckGo beta sürümüne erişmek isteyenlerin öncelikle taşınabilir tarayıcıyı indirmeleri, tarayıcıya sahip olanların ise yeni sürüme yükseltmeleri gerekiyor. Sonrasında Ayarlar > Masaüstü için DuckDuckGo üzerinden ‘Özel Bekleme Listesine Katılın’ seçeneğine tıklanmalı. Buradan davet kodu alan kullanıcılar, uygulamadan gelen bildirim üzerinden masaüstü/dizüstü bilgisayarında açılacak olan indirme sayfasına bir temasa sahip olacak.

  • Anasayfa
  • Apple
  • Mac / iMac / Macbook / Mac Küçük Haberleri
  • DuckDuckGo’nun saklılık odaklı tarayıcısı macOS için yayınlandı

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.