DuckDuckGo’nun büyük korsan web sitelerini arama sonuçlarından kaldırdığı argüman edildi

Saklılık odaklı arama motoru DuckDuckGo‘nun artık The Pirate Bay, 1337x ve Fmovies de dahil olmak üzere birtakım büyük korsan web sitelerinin sonuçlarını listelemediği sav edildi. Bununla birlikte youtube-dl ve youtube-mp3 üzere YouTube kopyalama araçlarının sitelerinin de arama sonuçlarında yer almadığı belirtildi.

DucDuckGo’dan açıklama geldi

TorrentFreak, arama motorunun artık Fmovies, The Pirate Bay, 1337x ile birlikte Flixtor ve 2conv üzere hem akış hem de ilgili kopyalama sitelerinin ve görüntü indirmeleri için önde gelen youtube-dl aracının arama sonuçlarında listelemediğini sav etti.

Arama motorunun bu atılımının korsanlığı tedbire konusunda yaptığı bir atak olarak görüldü lakin gerçekte teknik bir sorundan ötürü bunun olduğu DucDuckGo tarafından açıklandı.

DuckDuckGo’nun saklılık odaklı tarayıcısı macOS için yayınlandı

4 gün evvel eklendi

DucDuckGo tarafından Engadget’a yapılan bir açıklamada Pirate Bay ve Youtube-dl’nin isim yahut web adresiyle arandığında arama sonuçlarından hiçbir vakit kaldırılmadığını ve “site:” sorgularıyla ilgili meseleler olduğunu belirtti. Ayrıyeten DDG, belirtilen başka web sitelerinin de arama sonuçlarında gösterildiğini söyledi.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Tarayıcılar Haberleri
  • DuckDuckGo’nun korsan siteleri sonuçlarda listelemediği savı

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.