Dünyanın birinci 8K HDR akıllı telefonu ile tanışın


Evvel 4K çözünürlükler gerek ekranlara gerekse içeriklere hakikat yaygınlaşmaya başlarken artık 8K çözünürlükler için çalışmalar yapılıyor. Qualcomm dünyanın birinci 8K HDR kayıt yapabilen telefonuna bir gönderme yaptı. 

Birinci 8K HDR akıllı telefonu

Qualcomm’un YouTube hesabından paylaştığı bir görüntü, birinci defa 8K HDR çözünürlüğünde görüntü kaydı yapan bir akıllı telefonu işaret ediyor. Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti kullanan telefonda 33MP Sony IMX586 ana sensör yer alıyor. Profesyonel düzeyde sonuçlar elde eden telefon 4K çözünürlüğe ölçeklendirme yaparak daha keskin manzaralar sunuyor. 

Snapdragon 8 Gen 1+, 2022’nin ikinci yarısına ertelendi

1 gün evvel eklendi

Şimdi ayrıntıları bilinmese de telefonun Xiaomi 12 Pro olduğu varsayım ediliyor. 18-bit imaj sinyal işlemcisi Snapdragon Sight kullanan telefon 1 milyardan fazla renk barındıran 10-bit HDR görüntü kaydı yapabiliyor. 

Biraz da Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinin yetenekleri burada ön plana çıkarılıyor. Tek kamerada 108MP takviyesi, 3 kamerada 33MP takviyesi, 24-bit 96kHz ses kaydı, saniyede 240 adet 12MP kare yakalama biçiminde özellikler bugün pek çok amiral gemisinde yer alıyor. 
 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti gösteri yapıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.