Dünyanın birinci su üzerinde ve altında gidebilen deniz botunun üretimine başlandı

İtalyan teşebbüs iSpace2o, DeepSeaker DS1 elektrikli dalgıç hidrofoil aracının gövdesinin üretimine başladığını duyurdu. DeepSeaker DS1, su üzerinde 23 knot (43 km/s) süratle ilerleyebilecek ve 50 metre derinliğe kadar dalabilecek.

İnançlı bir tecrübe sunulacak

iSpace2o, DeepSeaker DS1 hakkında fazla ayrıntı paylaşmadı fakat hem su üzerinde gidebilmesi hem de dalış yapabilmesiyle tipinin birinci örneği olacağını belirtti. Dört kişi kapasiteli araç için şirket, Like a Fish Technologies ile ortak çalışmaları sonucunda deniz suyundan oksijen üretebilme sistemiyle kabinde “neredeyse sınırsız oksijen” sağlayacağını söylüyor.

Şirket, (Tesla tarzı) yapay zeka sistemiyle aracın varış noktasını belirleyerek, hem gidişi hem de dönüşü hesaplayarak pil tüketimini yöneteceğini, çelik kafes ve karbon kokpit ile yolcuların bir çarpışma ihtimaline yönelik korunacağını ayrıyeten mümkün bir hasar durumunda aracın yüzeye süratli çıkışı için hava ile şişen bir etraf hava yastığı ile donatılacağını söylüyor.

Cooper Bikes, dört yeni elektrikli bisiklet tanıttı

4 gün evvel eklendi

Yolcuların daima olarak bilgileri izleyebileceği bir Heads Up Display sistemiyle gelecek olan DeepSeaker DS1 ile alakalı iSpace2o, şimdi pil boyutu yahut menzil kestirimlerini belirtmedi lakin daha uzun menzilli alternatif bir hidrojen aktarma organı düşündüğünü söylüyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Su üzerinde ve altında giden DeepSeaker DS1 üretilmeye başlandı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.