Dünyanın en büyük elektrikli yolcu gemisi Çin’de birinci seferini yaptı

Yangtze River Three Gorges 1, Yangtze Irmağı boyunca yaptığı tipi tamamladıktan sonra merkezi Hubei eyaletindeki Yichang limanına geri döndü.

Kullanıcılar yenilenmiş GTA 5’i beğenmedi: Dolandırıcılık

6 gün evvel eklendi

Gemi, elektrikli araçlar için en büyük pil üreticisi Contemporary Amperex Technology Co. Ltd. (CATL) tarafından üretilen 7.500 kWh‘lik bir pille çalışıyor. Çizginin ticari işletmesi önümüzdeki ay başlayacak. Temel olarak turistleri taşımak için kullanılması bekleniyor.

Konforlu bir seyahat sunuyor

100 metre uzunluğa ve 16 metre genişliğe sahip olan Yangtze River Three Gorges 1 gemisi, birebir anda 1300 yolcu için süreksiz bir ev-resort olma özelliğine sahip ve şarj olmadan yaklaşık 100 km seyahat edebiliyor.

Yolculardan birine nazaran, seyahat süreci, deniz seyahatinin beğenilen olmayan tesirler olmaksızın “düz bir yüzeyde kayma” olarak hissediliyor. Kaptana nazaran, geminin ana avantajı bilgisayar denetimli sistemleri: “Daha evvel sadece kendi tecrübenize güvenmek zorundaydınız. Artık her şey bilgisayarlar tarafından izleniyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Dünyanın en büyük elektrikli yolcu gemisi birinci seferini yaptı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.