Dünyanın en süratli masa üstü işlemcisi duyuruldu

Bir müddettir perakende sitelerinde görünmeye başlayan ve prototip dizüstülerde benchmark testlerine giren on ikinci jenerasyon Intel Core i9-12900KS, dünyanın en süratli masa üstü işlemcisi sloganıyla duyuruldu

Intel Core i9-12900KS özellikleri ve fiyatı?

Alder Lake mimarisindeki tahminen de en çok merak edilen işlemci pozisyonundaki Intel Core i9-12900KS, 8 adet performans ve 8 adet verimlilik çekirdeği barındırıyor. Oyunculara ve profesyonellere hitap eden işlemci 5.5GHz düzeyine kadar çıkabiliyor. Bu düzey haliyle performan çekirdekleri için geçerli ve Thermal Velocity Boost ile denetimli bir aşırtma sağlanıyor.

Intel Arc A30M PRO ortaya çıktı

16 sa. evvel eklendi

Oyunlarda daha uygun performans için çekirdeklerin turbo frekanslarını optimize eden işlemci darboğaz yaşanmaması ismine 30MB akıllı ön bellek barındırıyor. Isıl tasarım gücü ise 150W olarak gerçekleşiyor.

PCIe 4.0 ve PCIe 5.0 standartlarını destekleyen işlemcide DDR5 4800 MT/s ile DDR4 3200 MT/s düzeylerine kadar çıkılabiliyor. Sürat aşırtmaya da uygun olan model mevcut Z690 anakartlar ile uyumlu lakin en güzel performans için BIOS güncellemesi tavsiye ediliyor. Intel Core i9-12900KS işlemcisi için 739$ fiyat etiketi belirlenmiş.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Intel Core i9-12900KS tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.