E-devlet’e tüm telefon ve internet tarifelerini karşılaştırma özelliği geliyor

E-devlet’e yakında tüm telefon, internet ve TV tarifelerini karşılaştırma özelliği gelecek. Bu özellik üzerinde çalışan Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu (BTK) tarafından taslak düzenleme yayımlandı. Özelliğin ayrıntıları belirli oldu. Son değişiklikler yapılarak bu hizmetin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması hedefleniyor.

E-ticaret pazaryerlerine yeni düzenleme yolda

2 gün evvel eklendi

Tüketiciler e-Devlet üzerinden taşınabilir telefon, sabit telefon, sabit internet, adrese dayalı taşınabilir internet ve TV seçenekleri ortasından dilediği firmaların tarifelerini sorgulayabilecek. Tek ekrandan tüm kampanyalara bakabilecek. Paket içeriği, internet suratı, taahhüt müddeti üzere filtreleme seçenekleri kullanılarak ucuzdan değerliye sıralama imkanı verilecek. İnternet ve sabit telefon aboneliklerinde, tüketicinin adresine özel teklifler de kullanıcıya gösterilecek. Numara taşımamaya yahut internet servis sağlayıcı değiştirmeye özel kampanyalara da yer verilecek.

Tarifelerin tüm detayları gösterilecek

Taslak düzenlemede belirtilene nazaran kullanıcılar tarifeleri ayrıntılı bir formda karşılaştırabilecek. Tarife ve kampanya tekliflerden ikisi seçildikten sonra, ayrıntı kısmında yer alan parametreler de dahil olmak üzere tüm özelliklerin tek bir ekranda karşılaştırılmasına imkan sağlayacak.

Abone sayısı 200 bin ve üzerinde olan tüm işletmeciler bu sisteme dahil edilecek. Sorgu sonuçları anlık olarak gösterilecek. Bekleme müddeti olmayacak.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • E-devlet’e telefon ve internet tarifelerini kıyaslama özelliği

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.