E-Devlet’e yeni özellik: Haksız fiyat artışı şikayeti

Daha evvel Ticaret Bakanlığı HFA Bildirim taşınabilir uygulaması ve Alo 175 Tüketici İstişare Sınırı üzerinden sunulan ‘Haksız Fiyat Artışı Şikayeti’ özelliği e-Devlet’e eklendi. Vatandaşlar e-Devlet’te Ticaret Bakanlığı bünyesinde bulunan ‘Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi’ özelliğini kullanarak artırımları şikayet edebilecek.

https://www.turkiye.gov.tr/ticaret-bakanligi-haksiz-fiyat-artisi-sikayet-bildirimi

Hizmetten yararlanabilmek için e-Devlet’te arama kısmını “Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi” yazarak ilgili hizmete ulaşabilirsiniz. Sonrasında “Yeni Şikayet Bildirimi” butonuyla şikayet sayfasına ulaşılabiliyor. Şikayet ettiğini firmayı, açıklama ve fotoğraf ile birlikte Ticaret Bakanlığına iletebiliyorsunuz.

Uzaktan sıhhat hizmeti nedir?

1 gün evvel eklendi

Ticaret Bakanlığı, maliyeti artmadığı halde haksız fiyat artışı olduğunu tespit ederse bu fiyat artışını oluşturan üretici, tedarikçi yahut perakende satıcıya idari para cezası uygulayacak. Şikayetlerinizin durumunu e-Devlet üzerinden birebir sayfa altında görüntüleyip, ceza kesilip kesilmediğini görebilirsiniz.

Kelam konusu bu özellik Ticaret Bakanlığı tarafından sunuluyordu fakat e-Devlet’e eklenmesi sayesinde şikayet sayısının artması amaçlanıyor. Şikayet için dilerseniz HFA Bildirim isimli taşınabilir uygulamayı ve ya ALO 175 Tüketici Hattı’nı kullanabilirsiniz.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • E-Devlet’e Haksız Fiyat Artışı Şikayeti özelliği eklendi

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.