E-Devlet’in hacklendiği tezi hakkında resmi açıklama geldi

Akşam saatlerinde ortaya atılan argümanlara nazaran milyonlarca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kimlik fotoğrafı, sigorta bilgileri, diploma puanı üzere pek çok datanın sızdırıldığı argüman edilmişti. Tezlere nazaran sızıntının kaynağı olarak e-Devlet ve çeşitli kamu kurumlarının data tabanı olduğu belirtiliyordu. Mevzu hakkında kamu kurumlarından resmi açıklama geldi.

E-devlet hacklendi tezi

2 sa. evvel eklendi

E-devlet hacklendi tezi yalanlandı

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada data sızıntısı savı yalanlandı. Kamu kurumlarından rastgele bir data sızıntısı olmadığı açıklandı. Yapılan açıklamada, “Bu cins paylaşımların bir oltalama ve dolandırcılık prosedürü olduğu” tabir edilirken vatandaşları paniğe sevk eden şahıslar hakkında hata duyurusunda bulunulacağı belirtildi.

Data sızıntısı hakkında E-Devlet’ten açıklama

E-Devlet’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada ise e-Devlet’te kimlik kartı görseli, aile, eğitim, çalışma yahut sıhhat verisi üzere bilgilerin tutulmadığı ve rastgele bir bilgi sızıntısı olmadığı duyuruldu.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Siber Güvenlik Haberleri
  • Resmi açıklama geldi: E-Devlet hacklendi mi?

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.