EA, FIFA markasını bırakıyor: Bize tek yararı oyunun kapağındaki dört harf

Electronic Arts‘ın CEO’su Andrew Wilson, yakın tarihli bir şirket içi toplantıda FIFA ile paydaşlık hakkında konuştu. Wilson, FIFA mutabakatının futbol simülasyon serisinin gelişimini geciktirdiğini belirtti.

Street Fighter 6’nın logosu, Adobe Stock şablonuna benzetildi

2 gün evvel eklendi

Wilson, “Temelde Dünya Kupası olmayan bir yılda FIFA’nın bize tek yararı, oyunun kapağındaki dört harf.” dedi.

CEO ayrıyeten Electronic Arts’ın, oyuncuların, ekiplerin ve tüm liglerin FIFA ile mutabakat yapmak zorunda kalmadan isimlerini ve benzerliklerini kullanmalarına müsaade veren 300’den fazla diğer lisans mutabakatına sahip olduğunu da kelamlarına ekledi.

2023’te oyunun ismi değişebilir

Andrew Wilson, FIFA ile yapılan muahedenin, oyun modları tasarlama, öbür markalarla işbirliği vb. açısından EA Sports’un çalışmalarına birçok kısıtlama getirdiğini belirtti.

EA ile FIFA ortasındaki 10 yıllık mutabakatın, 21 Kasım – 18 Aralık tarihleri ortasında Katar’da düzenlenecek olan bu yılki Dünya Kupası‘nın tamamlanmasının akabinde sona ereceğini hatırlatalım. Electronic Arts’ın, FIFA ile daha fazla işbirliği yapmaması ve oyunun ismini değiştirmesi kuvvetle beklenen görünüyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • EA, FIFA markasını bırakıyor: Gelişimimizi engelliyor

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.