EGM’ye 10 adet KIRAÇ Yeni Jenerasyon Kriminal İnceleme Aracı daha teslim edildi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii (SSB) Lideri İsmail Demir, Emniyet Genel Müdürlüğüne (EGM) 10 adet KIRAÇ Yeni Jenerasyon Kriminal İnceleme Aracı‘nı daha teslim ettiklerini bildirdi.

İsmail Demir, açıklamasında, “EGM’nin olay yeri incelemelerini daha tesirli yapabilmesi için ürettiğimiz KIRAÇ Yeni Jenerasyon Kriminal İnceleme Aracı’nın teslimatlarını sürdürüyoruz. Son olarak 10 adet KIRAÇ’ı EGM’ye teslim ettik. Güzel olsun.” tabirlerini kullandı.

Demir’in paylaşımında yer verdiği görüntüde da Katmerciler tarafından özgün olarak üretilen aracın özelliklerine ait bilgi aktarıldı. Buna nazaran, geniş alan aydınlatma kitine sahip KIRAÇ, daha evvel üretilen olay yeri inceleme araçlarından daha üstün özelliklerde donanıma sahip olduğu belirtiliyor. Ayrıca KIRAÇ’ın zırhlı ve zırhsız versiyonları bulunuyor.

Çeşitli dönem suratlarında yüzde 30 eğime tırmanma özelliği yer alan araç, otomatik parmak izi sistemiyle dikkati çekiyor. Tam bağımsız süspansiyon sistemi ve otomatik şanzımanlı 4×4 sistemiyle her türlü hava ve yol şartında üstün hareket kabiliyeti sergileyebilen KIRAÇ, 360 derece kamera sistemiyle de bulunduğu bölgeye hakim oluyor. Araç, kriminal incelemelerde kolaylık sağlayan çok sayıda teknolojik donanımı barındırıyor.

KIRAÇ Yeni Jenerasyon Kriminal İnceleme Aracı; zırhlı işçi taşıyıcı, komuta denetim aracı ve iç güvenlik aracı olarak yapılandırılabilecek bir dizayna sahip. Dizayna bağlı olarak, 27+1+1 işçiye kadar taşıma kapasitesi bulunuyor. Katmerciler 4×4 KIRAÇ araç platformunun ekstra yük kapasitesi de araç için farklı düzeylerde balistik muhafaza ve çok taraflı ekipman kullanımına imkan sağlıyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Savunma Sanayi Haberleri
  • EGM’ye 10 adet KIRAÇ daha teslim edildi

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.