Ekran kartı fiyatları yüksek seyrediyor

Gerek global çip krizi gerekse kripto para madencilerinin ağırlaşmasıyla geçen yıl adeta ekran kartı kıtlığıyla geçmişti. Stok kasvetleri haliyle çok yükselen fiyatları beraberinde getirdi. Yeni yıl ile birlikte stoklar güçlenmeye başladı lakin fiyatların düşmeye niyeti yok.

Ekran kartı fiyatları ne vakit düşecek?

Yapılan raf araştırmaları ABD ve Avrupa’da stok kahır yaşanmadığını ortaya koyuyor. Raporlara nazaran pandemi öncesine nazaran PC bileşenleri stoğu yüzde 29, tüketici elektroniği eserleri stoğu da yüzde 55 daha yüksek. Bu bakımdan ekran kartlarında da stok ezası görünmüyor.

GeForce MX550 ile Ryzen 5000 testte

1 gün evvel eklendi

Bununla birlikte bilhassa çip krizi nedeniyle AMD ve Nvidia’nın yükselen maliyetleri perakende zincirine yansıtması fiyatları olumsuz etkiliyor. Haliyle perakende raflarında da fiyatlar artıyor. Şimdi pek çok modelin mevcut fiyatı çıkış fiyatının bir oldukça üzerinde. Yıl içerisinde arz-talep istikrarının biraz daha oturmasıyla fiyatlarda da düzgünleşme olabileceği beklentisi hakim.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Ekran kartı fiyatları yüksek seyrediyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.