Ekran kartı fiyatlarında düşüş sürüyor: Son bir yılın en düşük düzeylerine ulaştı

Ekran kartı bölümünde yaşanan tedarik ve stok zahmetleri yavaş yavaş azalmaya devam ediyor. Yeni paylaşılan 3DCenter raporuna nazaran ekran kartı fiyatları Ocak 2021’den bu yana en düşük düzeyleri görmeye başladı. 

MSRP fiyatlarına yaklaşıyor

Avrupa perakende sitelerinde listelenen kartlar ortasında geçtiğimiz ay MSRP fiyatından yüzde 157 daha değerliye satılan Nvidia RTX 30 serisi, Mart ayı itibariyle yüzde 16’lık bir düşüş yaşadı ve fiyat oranı 141’e geriledi. AMD tarafında ise Şubat ayında MSRP fiyatından yüzde 145 oranında daha değerliye satılan kartlar, an itibariyle yüzde 135’e düşmüş durumda.

Nvidia, Rusya’ya eser sevkiyatlarını durdurdu

22 sa. evvel eklendi

Kartlarda yaşanan fiyat düşüşü ile birlikte tedarik problemlerinin da hafiflemeye başladığını bildiren 3DCenter, düşüşün Ethereum ile paralel bir kontağa sahip olduğunu söylüyor. Bununla birlikte tanınan kripto para ünitesinin Pay Kanıtı’na (Proof of Stake) geçişi yaklaştıkça fiyatlardaki düşme eğiliminin devam edeceğini söyleyebiliriz. 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Ekran kartı fiyatları son bir yılın en düşük düzeylerine ulaştı

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.