Ekran kartı fiyatlarında düşüş sürüyor

2022 yılı oyun severler için müjdeli haberlerle dolu bir yıl oluyor. Bir taraftan kripto para madenciliğinde zorluk düzeyleri rekor kırarken öbür yandan pandeminin tesirleri de azalıyor. Bunun tesiri de ekran kartı fiyatlarına oluyor. 

Ekran kartı fiyatları son ayların en düşüğünde

Yılın başlarından itibaren düşüşe geçen ekran kartı fiyatları istikrarlı bir formda düşmeye devam ediyor. En büyük gösterge olan çıkış fiyatı ve sokak fiyatları ortasındaki oran en düşük düzeylere gelmiş durumda. 

Synopsys ambargoları deliyor mu?

2 gün evvel eklendi

Geçen yıl Aralık ayında bu fark yüzde 80-90 ortasında seyrediyordu. Sonrasında hür düşüşe geçti ve Nisan ortasında yüzde 10-20 ortasına kadar geriledi. Ortalama fiyatlar açısından da yeniden en düşük düzeylerde. 

Bununla birlikte yüzde 10-20 ortasındaki farkın da kapanması gerekiyor. Mayıs ayı ortalarına hakikat kaynaklar ekran kartı fiyatlarının artık çıkış düzeyine ineceğini düşünüyor. Ülkemizde de yavaş yavaş indirimlerin tesiri hissedilmeye başlandı. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Ekran kartı fiyatları en düşük düzeyde

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.