El konsolları ortasında rekabet kızışıyor: AMD yongalı ONEXPLAYER Küçük duyuruldu

Valve’ın Steam Deck’i duyurması ile birlikte 2021 yılında büyük ilgi gören el konsolları ortasında rekabet giderek artıyor. Geçtiğimiz Ocak ayında Intel yongalı ONEXPLAYER Küçük konsolun piyasaya süren AYA Neo, cihazın AMD Zen 3 mimarili yeni versiyonunu duyurdu. 

Steam Deck’e rakip geliyor

16 GB LPDDR4X-4266 bellek ve Windows 11 işletim sistemine sahip ONEXPLAYER Mini’ninAMD modeli, 4,4 GHz azamî saat suratında çalışan 8 çekirdek, 16 iş parçacıklı Ryzen 7 5800U işlemcisinden ve 2 GHz Radeon Vega 8 grafik yongasından güç alacak. Bununla birlikte cihazın Intel modeli, 5,0 azamî saat suratına sahip 4 çekirdek, 8 iş parçacıklı i7-1195G7 işlemci ve 1.4 GHz’de çalışan Xe-LP entegre grafik yongası ile satışa sunuluyordu.

Steam Deck’te joystick sorunu ortaya çıktı: İşte ayrıntılar

3 gün evvel eklendi

Valve’ın Steam Deck’i piyasaya sürmesinden sadece bir hafta sonra duyurulan yeni konsol, rakibine karşı daha küçük boyutlara sahip olsa da hayli değerli bir fiyat ile geliyor. Konsolun FULL HD ekranlı Intel modeli 1.259 dolardan başlayan fiyatlar ile satışa sunulurken, AMD modelinin HD ekranlı modeli 840 dolar, FULL HD modeli ise 885 dolar fiyata sahip olacak ve Mart ayında piyasaya sürülecek.

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • AYA Neo, AMD işlemci ile güçlendirilen yeni el konsolunu duyurdu

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.