Elektrikli Dacia Spring’in Türkiye lansmanı gelecek yıla ertelenebilir

Birinci etapta bu yılın başında Türkiye’ye gelmesi planlanan Dacia Jogger’ın üçüncü çeyreğe kaldığını öğrenmiştik. Lakin görünen o ki bu durum yalnızca Jogger için geçerli değil. Dacia Spring’in Türkiye lansmanı da ertelenebilir.

Yeni Jogger’ın milletlerarası basın test sürüşü tertibinde konuşan Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, Jogger’ı şu anda getirebileceklerini lakin tedarik zahmeti nedeniyle kâfi sayıda araç getiremeyeceklerini ve müşteriye “araç yok” demek istemediklerini belirtti. Ayrıyeten yüzde 60 vergi dilimini hedeflediklerini lisana getiren Çağdaş, bu nedenle tedarik probleminin azalacağı, iktisadın daha stabil olacağı ve ÖTV matrahlarının artacağı öngörüsü ile yeni Dacia Jogger’ı eylülde pazara sunacaklarını söyledi.

Ocak ayında otomotiv üretimi ve ihracatı azaldı

4 sa. evvel eklendi

“Spring’i tüm yenilikleriyle getirmek istiyoruz”

Berk Çağdaş, Dacia Spring’in Türkiye pazarına sunulmasına yönelik takvimle ilgili de açıklama yaparak, “Bu hususta çalışmalarımız sürüyor. Bir lansmanı tek bir motor seçeneği ile yapmak Türkiye üzere pazarlarda son derece sakıncalı. Önümüzdeki yıl Dacia Spring’in yeni bir elektrikli motor daha olacak.

Zoe standartlarında bir motor olacak. Şu anda Dacia ile masadayız. Bir ihtimal Dacia Spring lansmanını önümüzdeki yılbaşına bırakabiliriz. Zira iki motorla getirmek istiyoruz. Ayrıyeten logo ve ön panel de değişmiş olacak. Lansmanı yaparken aracı tüm yenilikleri ile getirmek istiyoruz” diye konuştu.

Çağdaş, Renault Megan e-Tech modelinin lansmanının da üretim koşullarındaki güzelleşmeye paralel yılın ikinci yarısında getirileceğini söyledi.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Dacia Spring’in Türkiye lansmanı gelecek yıla ertelenebilir

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.