Elektrikli Genesis GV60’ın Avrupa satışları bu yıl başlayacak

Genesis, dört ay evvel örtüsünü kaldırdığı elektrikli GV60‘ın bu yıl Avrupa’da satışa sunulacağını ve yakında ön siparişleri kabul etmeye başlayacaklarını açıkladı.

Genesis GV60, markanın bu pazardaki altıncı modeli olacak. Kelam konusu model tıpkı vakitte tıpkı Hyundai Ioniq 5 ve Kia EV6 üzere E-GMP platformu üzerine inşa edilen birinci doğuştan elektrikli Genesis olarak karşımıza çıkacak.

Avrupalı müşteriler Genesis GV60 için üç farklı güç aktarma seçeneğine sahip olacak. Birinci basamakta yer alan Premium, geriden itişli bir versiyon ve tek elektrik motorundan 225 beygir güç alıyor. Sport ise öndeki 214 beygir ve gerideki 99 beygir motor kombinasyonuyla dört tekerlekten çekiş sunuyor.

Ford Otosan’ın kârı beklentileri aştı

4 sa. evvel eklendi

En zirvede yer alan Sport Plus ise her biri 214 beygirlik iki elektrik motorundan toplamda 428 beygir güç alıyor ve öteki versiyonlardan farklı olarak Boost modu ve Drift modu üzere özellikler de sunuyor. Standart olarak unulan 77,4 kWsa’lik batarya, kelam konusu versiyonlarda sırasıyla 451 km, 400 km ve 368 km menzil sunuyor.

350 kW ultra süratli şarj takviyesi sayesinde 18 dakikada %10-80 ortası dolum sağlanıyor. Ayrıyeten, tıpkı kuzenlerindeki üzere arabanın bataryasıyla elektronik aygıtlara güç vermek mümkün.

Gelişmiş şoför asistan teknolojileriyle donatılan Genesis GV60’ta 12.3 inç multimedya ve kablosuz akıllı telefon şarj ünitesi üzere standart özellikler mevcut. Opsiyon listesinde ise koltuk ısıtma, panoramik cam tavan, dijital yan aynalar ve 17 hoparlörlü Bang & Olufsen ses sistemi üzere donanımlar bulunuyor.

Geçen yaz Avrupa’ya giriş yapan Genesis’in eser gamında G70 sedan, G70 shooting brake, GV70 SUV, G80 sedan ve GV80 SUV bulunuyor. Yakında aileye katılacak GV60’ı yıl sonuna kadar iki elektrikli model daha izleyecek. Genesis, 2025 itibariyle yalnızca elektrikli model çıkaracak.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Elektrikli Genesis GV60’ın Avrupa satışları bu yıl başlayacak

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.