Elektrikte indirimli tarifeye 1 Mart’ta geçilecek

Yeni yılda uygulanmaya başlanan kademeli tarife ve yüksek artırımların tesiriyle elektrik faturaları önemli oranda arttı. Faturaları hafifletmek için kademeli tarifedeki günlük limit 5 kWh’den 7 kWh’ye yükseltildi lakin bu karar yüksek faturaların düşürülmesi için pek tesirli olmadı.

Faturaların düşürülmesi için yeni bir düzenleme üzerinde çalışılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, elektrikte vatandaşın lehine olacak yeni bir düzenleme imkanı üzerinde çalışıldığını, 1 Mart prestijiyle bu uygulamaya geçmeyi planladıklarını söyledi.

Elektrik faturaları ne kadar düşecek? İndirim oranları aşikâr oldu

1 gün evvel eklendi

Elektrikte konut aboneliklerinde kademeli tarifenin alt tarifesindeki 1,37 TL olan elektrik bedeline yüzde 10-18 ortasında indirim öngörülüyor. Ayrıyeten esnafa yönelik indirimli bir tarife üzerinde çalışılıyor. Sivil toplum kuruluşlarının elektrik abonelikleri ise ticarethane statüsünden konut statüsüne dönüştürülecek. Yeni düzenlemenin ayrıntıları önümüzdeki günlerde aşikâr olacak.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Güç Haberleri
  • Elektrikte indirimli tarifeye 1 Mart’ta geçilecek

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.