Elon Musk, 100 bin dolarlık Mars biletini kıymetlendirdi: Neredeyse herkes alabilir

Elon Musk, SpaceX gemilerinde Mars’a seyahat etmenin varsayımsal maliyetinin 100 bin dolar olacağını söyledi. Girişimciye nazaran bu, birçok insan için uygun bir fiyat.

Twitter’ı satın almak isteyen Elon Musk’a rakip: Thoma Bravo

2 gün evvel eklendi

Yaptığı yeni bir röportajda Musk, fiyatın kısmen iktisat tarafından belirleneceğini ve birebir vakitte Mars seyahatini, Mars’ta bir kent inşa etmek için muhtaçlık duyulan yaklaşık bir milyon insanı çekecek kadar uygun maliyetli hale getirme muhtaçlığı olduğunu da söyledi.

Musk’a nazaran isteyen herkes Mars’a gidebilir

Musk hususla ilgili olarak: “Mars’a yapılacak bir seyahat örneğin 100.000 dolara mal oluyorsa, o vakit neredeyse herkesin çalışıp tasarruf edebileceğini ve isterse Mars’a gidebileceğini düşünüyorum.” dedi. Teşebbüsçü ayrıyeten bunun için kredi alınabileceği yahut devlet takviyesi sağlanabileceği üzere öteki finansman seçeneklerinden de bahsetti.

Geçmişte Musk, Mars’a bir uçuşun maliyetini 100.000 ila 500.000 dolar ortasında varsayım ediyordu. 2020’de ise 2050 yılına kadar 1 milyon insanı Mars’a göndermek için 10 yılda 1.000 uzay aracı inşa etme maksadını açıklamıştı.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Uzay Haberleri
  • Elon Musk, 100 bin dolarlık Mars biletini kıymetlendirdi

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.