Elon Musk, 65 km arayı uçakla gidince eleştirildi: Çevreci telaffuzları palavra mı?

Elon Musk‘ın, Tesla’yı her vakit etraf sıkıntılarının ve çevresel dertlerin ilk sırada olduğu bir şirket olarak sunduğunu biliyoruz. Lakin, Musk geçtiğimiz gün, insanların onun gerçek bir eko-aktivist olduğundan kuşku etmesine neden olan epey garip bir atak yaptı: Tesla’nın lideri, San Jose ve San Francisco ortasındaki 65 km’lik arayı  katetmek için özel jetini kullandı.

Bill Gates: Elon Musk, Twitter’ı mahvedebilir

2 gün evvel eklendi

Elon Musk’ın uçaktaki tüm hareketlerini izleyen ElonJet twitter hesabına nazaran, uçuş yalnızca 9 dakika sürdü. Bu durumun Tesla’nın CEO’suna hayli fazla vakit kazandırdığı açık, fakat bu kadar kısa periyodik bir uçuştan kaynaklanan ziyanlı emisyon ölçüsü, içten yanmalı motora sahip bir otomobil seyahatinin emisyonlarıyla karşılaştırılamaz bile.

Elon Musk iki yüzlülükle suçlandı

Doğal olarak bu olay Twitter’da hararetli tartışmalara neden oldu. Kimileri Musk’ın, uçağının hareketlerini takip eden hesabı kapatmak için Twitter’ı satın aldığını söyleyerek ironik, kimileri ise iki kent ortasındaki trafik sıkışıklığı hakkında çeşitli latifeler yaptılar.

Öte yandan birçok kullanıcının ise Tesla’nın liderini iki yüzlülükle kınadığı görülüyor. Musk’ın etrafa itina gösterme mevzularından çok bahsettiğini, lakin 65 km’yi aşmak için özel bir uçağı havalandırmaktan çekinmediğine dikkat çekiyorlar.

Bir Twitter kullanıcısı ise bu durumu şöyle söz etti: “Elon, Tesla’yı ‘yeşil’ bir şirket olarak tanıtırken birebir vakitte kısa aralarda seyahat etmek için özel jetini kullanıyor ve çevreyi benim otomobilimle bir yılda yaptığımdan daha fazla kirletiyor. Vay be ne kahraman.

  • Anasayfa
  • Hayat
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Elon Musk, 65 km arayı uçakla gidince eleştirildi

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.