Elon Musk Apple’ı eleştirdi: App Store’un komitesi olması gerekenden 10 kat daha fazla

Twitter’ı satın alma haberleri ile gündeme gelen Elon Musk, dünyada en çok konuşulan insanlardan biri olmayı başarıyor. Tesla’nın kurucusu Musk, yeni gönderisi ile Apple’ı eleştirdi.

App Store komitesi çok fazla

Musk, yeni attığı tweette Apple’ın mağaza komitesini internet üzerinde bir vergiye benzetti. Musk %30’luk komitenin, olması gerekenin 10 katı olduğunu da ekledi. Apple, yıllık 1 milyon dolardan fazla kazanan geliştiricilerden %30 kurul alıyor, daha az kazanan geliştiricilerden ise %15 kurul alıyor. Görünüşe nazaran Musk, ikisini de fazla buluyor.

Elon Musk, daha evvel de Apple’a atımlarda bulunmuştu. Temmuz ayında Musk, Apple’ın adeta bir duvar ördüğünü ve Tesla’nın asla bu türlü bir şey yapmayacağını belirtti. Ayrıyeten Musk, 2015 yılında Apple’ı Tesla mazarlığı olarak nitelendirmişti. Musk’a nazaran Tesla’da çalışamayanlar, Apple’da çalışmaya gidiyor. Siz Apple’ın %30 geliştirici komitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Elon Musk’tan Apple’a tenkit: App Store kurulu çok fazla

About admin

Check Also

iOS 16’yı bekleyenleri üzecek haber: Birinci genel beta sürümü gecikecek

Apple ile ilgili kıymetli bilgileri evvelden aktaran Bloomberg editörü Mark Gurman, iOS 16'nın birinci genel beta sürümünün gecikmeli olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.