Elon Musk insanlığı sona erdirebilecek üç ana tehdidi açıkladı

Elon Musk, tüm insanlığın yok olmasına yol açabilecek üç ana tehdidi sıraladı. Axel Springer CEO’su Matthias Döpfner ile yaptığı röportajda Tesla’nın kurucusuna en çok neden korktuğu soruldu.

Elon Musk gerilimle nasıl başa çıktığını açıkladı: Görüntü oyunları

18 sa. evvel eklendi

Musk’ın soruya cavabı şu haldeydi: “İnsanlık hangi varoluşsal tehditlerle karşı karşıya? Doğurganlık hakkında konuşmak için çok vakit harcadım. Tahminen de bu, insan uygarlığının geleceğine yönelik en büyük tehdit. Birden fazla kişi, dünyada çok fazla insan olduğu üzere yanlış bir hisle yaşıyor, lakin aslında doğum oranı düşüyor.”

Yapay zekaya kaygıyla bakıyor

Elon Musk, Birleşmiş Milletler‘in nüfus varsayımlarını değiştirmesi gerektiğini zira bunların “hiç bir mana söz etmediğini” de kelamlarına ekledi. ABD Hastalık Tedbire ve Denetim Merkezlerine (CDC) nazaran, 2019 ve 2020 yılları ortasında ABD, 1979’dan bu yana doğumlarda rekor düşüş kaydetti.

Yapay zeka” ve “dini aşırılık” insanlığın karşı karşıya olduğuna inandığı öbür iki varoluşsal tehdit. Musk, yapay zeka ve robotiği “biraz endişeyle” ele alıyor zira insanlığa potansiyel olarak ziyan verebilecek hiçbir şey yapmak istemiyor. Röportajda Musk, insan ırkının iklim meselesini çözeceğini ve bunun yalnızca bir vakit sıkıntısı olduğunu da söyledi.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Elon Musk insanlığı sona erdirebilecek üç ana tehdidi açıkladı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.