Elon Musk nasıl yatırım yapılması gerektiğini anlattı

Milyarder teşebbüsçü Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter takipçileriyle yatırım yapma konusundaki fikirlerini paylaştı. Ona nazaran, şahsî olarak inandığınız şirketlerin menkul değerlerini satın almanız ve onlara sadık kalmanız gerekiyor.

Elon Musk, Twitter’ı aldı, Tesla 126 milyar dolar bedel kaybetti

1 hf. evvel eklendi

Musk, takipçilerine: “Bana sık sık soruluyor: *Sizin* inandığınız eser ve hizmetleri üreten birkaç şirketten pay satın alın. Sırf eser ve hizmetlerinin berbata gittiğini düşünüyorsanız satış yapın. Piyasada panik yapmayın. Bu uzun vadede size âlâ hizmet edecektir.” diye tavsiyelerde bulundu.

Coca-Cola tweeti rekor kırdı

Tesla CEO’su kısa müddet evvel en sevdiği toplumsal ağ olan Twitter‘ı satın almıştı. Mutabakat 44 milyar dolar kıymetindeydi ve Musk bunu kısmen finanse etmek için elektrikli araba şirketinin 9,6 milyon payını 8,5 milyar dolara sattı. Bu Tesla’daki payının %5,6‘sı demek.

Musk geçtiğimiz hafta ise tekrar içine kokain katmak için Coca-Cola‘yı satın alacağı konusunda latife yapmıştı. Artık o tweet 4.8 milyon beğeniye sahip ve bu göstergeye nazaran dünyada ikinci sırada yer alıyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Elon Musk nasıl yatırım yapılması gerektiğini anlattı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.