Elon Musk, “silahla zorlanmadıkça” Starlink’in Rus medyasını engellemeyeceğini söyledi

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, Twitter hesabından Elon Musk’a seslenerek ülkeye Starlink istasyonları ve uydu internet erişimi sağlamasını istemişti. Bu yardım davetinden sonra SpaceX CEO’su Elon Musk, Starlink hizmetinin artık Ukrayna için faal hale getirildiğini söylemişti ve birçok Starlink terminalini Ukrayna’ya göndermişti.

Musk’a nazaran uzun menzilli elektrikli arabalara gerek yok

1 gün evvel eklendi

Bu olayların üstüne kimi hükümet yetkilileri, Elon Musk’tan Rus medya kuruluşlarının, Starlink uydu geniş bant hizmetinden engellenmesini istedi. Elon Musk, bu isteği pek de olumlu karşılamadı.

Starlink, Rus medyasını sansürlemeyecek

Elon Musk, Twitter’da yaptığı açıklamada kimi hükümet yetkililerinin Starlink‘in, Rus medya kuruluşlarını engellemesini istediklerini söyledi. Elon Musk, bu isteklere yönelik Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Starlink’e birtakım hükümetler (Ukrayna değil) tarafından Rus haber kaynaklarını engellemesi söylendi. Silahla zorlanmadıkça bunu yapmayacağız. Özgür konuşma mutlakçısı olduğum için üzgünüm.” tabirlerine yer verdi.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Starlink, Rus medyasını engellemeyecek

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.