Elon Musk: Twitter algoritmaları açık kaynak olmalı

Evvel Twitter’ın en büyük hissedarı haline gelen akabinde da satın alım teklifi yaparak gündeme oturan Elon Musk, salvolara devam ediyor. Twitter’ın katı siyasetlerini eleştiren Musk algoritmaların açık kaynak olmasından yana. 

Twitter açık kaynak mı oluyor?

Her fırsatta Twitter’ın sansür siyasetlerini eleştiren Elon Musk, toplumsal ağı satın almak için harekete geçince herkesin başında tıpkı soru oluştu: Sanki Twitter açık kaynak ve sansürsüz mü olacak?

Elon Musk’dan enteresan Twitter anketleri

4 gün evvel eklendi

TED konferansında sahne alan Elon Musk, Twitter’ın kanunun elverdiği sonlar içerisinde özgürlüklere müsaade vermesi gerektiğini belirterek müdahaleleri en aza indirmesinin en doğrusu olduğunu lisana getirdi. 

Elbette bu türlü bir açık kaynak konsepti faciaya sebep olabilir. Herkesin mani olmadan başka kullanıcılara sınırsızca tenkit yöneltmesi yahut hakarete varan telaffuzlarda bulunması kaos durumu ortaya çıkarabilir. 

Başka taraftan Elon Musk’a tenkitler de çığ üzere. Pay satın alımının vaktinde Menkul Değerler Komisyonu’na iletilmediğini sav eden yatırımcılar manipülasyon olduğunu düşünüyor. Ayrıyeten satın alım teklifi ile birlikte yükselen paylar Musk’a yeniden servet kazandırdı. Bu üslup davranışlar nedeniyle büyük bir kesim Elon Musk’ı samimi bulmuyor. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Elon Musk, Twitter’ın açık kaynak olmasını istiyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.